Ўзбекистон Президентлигига номзодлар кеча Қорақалпоғистон Республикаси, Андижон ва Сурхондарё вилоятларида учрашувлар ўтказди
ТОШКЕНТ, 30 сентября. /«Дунё» АА/. Мамлакатимизнинг олий сиёсий лавозимига номзодлар сайловчилар билан учрашувлар ўтказмоқда, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
29 сентябрь куни «Адолат» социал-демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Баҳром Абдуҳалимов Қорақалпоғистон Республикасида, Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Шавкат Мирзиёев Андижон вилоятида, Ўзбекистон Экологик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Нарзулло Обламуродов Сурхондарё вилоятида сайловчилар билан учрашди.
Бугун, 30 сентябрь куни Халқ-демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Мақсуда Ворисова Сурхондарё вилоятида, «Миллий тикланиш» демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Алишер Қодиров Бухоро вилоятида, «Адолат» социал-демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Баҳром Абдуҳалимов Хоразм вилоятида сайловчилар билан учрашади.
Учрашувлар чоғида номзодлар ўзларининг сайловолди дастурларини тақдим этмоқда, сайловчиларнинг саволларига жавоб бермоқда, сайловларда ҳамда мамлакатнинг келгусидаги тақдири ҳал этилишида уларни фаол қатнашишга даъват этмоқда.

Кандидаты в Президенты Узбекистана вчера провели встречи в Каракалпакстане, Андижанской и Сурхандарьинской областях
ТАШКЕНТ, 30 сентября. /ИА «Дунё»/. Кандидаты на высший пост в стране продолжают встречи с избирателями, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Так, 29 сентября, состоялись встречи с избирателями кандидатов в Президенты в Республике Каракалпакстан – от Социал-демократической партии «Адолат» Бахрома Абдухалимова, в Андижанской области - от Либерально-демократической партии Шавката Мирзиёева и Сурхандарьинской области – от Экологической партии Узбекистана Нарзулло Обломуродова.
Сегодня, 30 сентября, состоятся встречи с избирателями кандидатов в Президенты в Сурхандарьинской области – от Народно-демократической партии Узбекистана Максуды Ворисовой, в Бухарской области – от Демократической партии «Миллий тикланиш» Алишера Кодирова, в Хорезмской области – от Социал-демократической партии «Адолат» Бахрома Абдухалимова.
На встречах кандидаты представляют свои предвыборные программы, отвечают на вопросы избирателей, призывают к активному участию в выборах и решении дальнейшей судьбе страны.